fbpx

S kako mrzlo/toplo vodo bi si morala umivati posamezni del telesa

Od prhanja do šamponiranja…

Voda je sestavni del v lepotni rutini celega telesa (in saj veš, na splošno v življenju). In prava temperatura lahko pomeni razliko med rdečo, srbečo in mehko kožo – ali skrepano metlo in elegantnim čopom. Sledi vodnik za temperaturo vode v tvojo korist.

Ledeno mrzla: Za super hitro sušenje nalakiranih nohtov. Najprej jih nekaj minut suši na zraku, nato pa jih potopi v skledo ledeno mrzle vode, ki bo strdila lak. Tako, zdaj si lahko brez bojazni, da bi poškodovala manikuro.

Mrzla: Za umivanje obraza. Voda naj bo tako mrzla, da je občutek na obrazu osvežujoč in nikakor ne ledena. Poleg tega pa mrzla voda tudi pomaga zmanjšati rdečico in zapre pore.

Mlačna: Prhanje in umivanje las. Vemo, kako zelo prija prha z zeloooo toplo vodo (sploh po dolgem in napornem dnevu), vendar pa daljša izpostavljenost vroči vodi odstrani naravna olja s kože in lasišča, zaradi česar boš imela občutek zategnjene in izsušene kože. Če bi rada naredila globinsko čiščenje, potem se raje zanesi na svoje izdelke (predlagamo ti piling in čistilni šampon enkrat tedensko), namesto da višaš temperaturo vode.

Vroča: Za britje. Toplota mehča dlake in jih je zato lažje odstraniti. Da bi se izognila izsušeni koži, vročo vodo pod tušem uporabi zgolj na začetku, da se ustvari para, nato pa temperaturo znižaj na mlačno.

Izjema? Umivanje zob. Nobene povezave ni med temperaturo vode in čistostjo tvojih zob. Poskrbi zgolj za to, da uporabljaš zobno pasto s fluoridom (da preprečiš nastanek kariesa) in si ščetkaš zobe vsaj dve minuti.