Kako ukrepati, ko se zbudiš z mozoljem na obrazu

Da ti ne bo mozolj pokvaril celotnega dneva!

Nič ni hujšega kot zbuditi se z ogromnim rdečim mozoljem sredi čela, ko je pred teboj pomemben dan. Vsi smo že bili tam. Ampak, kaj lahko narediš, da ti en ogromen mozolj ne bi uničil celotnega dneva? V nadaljevanju izveš, kaj lahko in česa nikakor ne smeš narediti…

DOVOLJENO

Kocka ledu
Če je pred teboj pomemben dan, položi ledeno kocko v tanjšo tkanino, ki jo nežno pritisni ob mozolj. Led pomaga zmanjšati oteklino, rdečico in bolečino od mozolja, poleg tega pa tudi izboljša cirkulacijo do vnetega območja in zoža pore. Z ledom se ne boš znebila mozolja, boš pa naredila manj opaznega.

Salicilna kislina
V lekarni lahko kupiš ogromno izdelkov s salicilno kislino, ki zdravijo akne in občasne izbruhe mozoljev. Salicilna kislina uniči bakterije, ki povzročajo mozolje in pomaga pri odstranjevanju odvečne maščobe na koži, ki lahko zamaši pore.

Voda
Pij veliko vode. Čeprav se ti to morda zdi brezvezen nasvet, pa voda očisti tvoje telo, saj iz njega odplakne toksine. Dobra hidracija izpira slabe bakterije v koži in kaj hitro boš začela opažati pozitivne rezultate v izgledu kože.

PREPOVEDANO

Ne drezaj
Nikar ne drezaj ali stiskaj mozolja, razen če je popolnoma dozorjen (z belo kapico) – ni vredno tveganja, da bi morala okoli hoditi s krasto ali še huje, brazgotino. V kolikor ga boš pustila pri miru se bo pozdravil sam od sebe v treh do sedmih dneh.

Prepogosto umivanje
Čiščenje obraza več kot enkrat do dvakrat na dan lahko izsuši tvojo kožo. Če je tvoja koža mastna in z nje prepogosto čistiš maščobo – jo izsušuješ – je to zanjo znak, da mora začeti proizvajati še več maščobe, kar pa lahko povzroči zamašene pore in posledično izbruhe mozoljev.

Piling
Pogostejši piling od nekajkrat na teden ima lahko enak učinek, kot če pretiravaš s čiščenjem. Če nisi pazljiva lahko grobi delci v pilingu odstranijo bele kapice na dozorjenih mozoljih in s tem povzročijo širjenje bakterij po obrazu ali pa okužiš mozolj. Kakršenkoli piling, če si pregroba z njim, lahko povzroči draženje že tako občutljive kože, mozolji pa se posledično še dlje časa celijo.

Zobna pasta
Nikar ne izpostavljaj svoje kože mitom – zobna pasta, parfumi in jajčni beljaki ne delujejo proti mozoljem in bodo tvoji koži bolj škodovali kot koristili. Povsem razumljivo je, da si v tistem trenutku pripravljena poskusiti čisto vse, da bi se mozolja znebila, vendar se raje drži preverjenih krem in tretmajev, ki jih lahko kupiš v lekarnah.