Kim Kardashian zasuta s kritikami: božično darilo otrokom razburilo javnost

Kim Kardashian se je po božičnih praznikih znašla pod plazom kritik. Razlog? Božično darilo njenim štirim otrokom. Vplivna resničnostna zvezdnica je namreč vsakemu izmed njih podarila lastnega kužka, kar je sprožilo oster odziv organizacije za zaščito živali PETA.

45-letna zvezdnica je na Instagram zgodbah delila fotografije, na katerih je razkrila, da je otrokom za božič podarila štiri majhne pomerance, medtem ko je njena sestra Khloé Kardashian svoji družini podarila enega mladička črnega labradorca.

Na darilo se je hitro odzvala ustanoviteljica organizacije PETA Ingrid Newkirk, ki je v izjavi za People brez olepševanja povedala, kaj si misli o potezi slavnih sester: “Mladički niso plišaste igrače in velika škoda je, da je Kim zamudila priložnost, da bi postala glasnica posvojitev iz zavetišč. Namesto tega je, povsem upravičeno, tarča kritik na družbenih omrežjih.”

Dodala je še jasno sporočilo: “Naslednjič naj pokličejo PETA ali lokalno zavetišče.”

Ustanoviteljica organizacije je poudarila, da bi Kardashianovi lahko vsaj delno popravili vtis, bodisi tako, da bi otroke poslali na prostovoljno delo v zavetišče, financirali lokalni dogodek posvojitev ali vsaj plačali dan sterilizacij, ki pomagajo omejevati naraščajočo krizo zapuščenih mladičev.

In medtem ko so nekateri oboževalci branili Kim in Khloé ter poudarjali, da imajo dovolj sredstev za ustrezno skrb za živali, so se drugi postavili na stran PETA in opozorili, da bi slavne osebe morale dajati zgled, predvsem s spodbujanjem posvojitev iz zavetišč.

Božično darilo, ki naj bi prineslo veselje, se je tako hitro spremenilo v novo razpravo o odgovornem lastništvu hišnih ljubljenčkov in vlogi slavnih pri oblikovanju družbenih vrednot.