fbpx

Kaj se lahko zgodi, če na obraz naneseš preveč ličil

Kako veš, da nosiš preveč ličil? In, ali je to sploh pomembno vedeti? To so vprašanja, ki si jih zagotovo mnoge med nami pogosto zastavljamo. In izkazalo se je, da je “preveč ličil” precej subjektivna zadeva. Definicija se razlikuje od posameznice do posameznice. Vendar pa obstajajo nekatera tveganja in morebitni zapleti, ki lahko nastanejo pri obilnem nanašanju tekoče podlage, rdečil, bronzerjev itd. Več ličil kot nosiš, bolj verjetno je, da boš na lastni koži izkusila katero od spodnjih neželenih posledic.

Zelo verjetno se ti bodo zamašile pore

Ličila prekrijejo naše pore in več ličil kot nanesemo, večja je verjetnost, da se bodo pore zamašile. Bolj kot so le-te prekrite, bolj lahko makeup razdraži našo kožo in povzroči izbruhe mozoljev.

Če imaš rada makeup in ga zato tudi naneseš na obraz precej več kot običajna uporabnica, poskrbi tudi za to, da ga zvečer temeljito odstraniš. Poglej, kako ti lahko dvojno čiščenje pomaga do lepše kože.

Večja je verjetnost za infekcije

Tvoj obraz ni edina stvar, ki jo je potrebno čistiti. Kako čista je tvoja kozmetična torbica? In pripomočki za ličenjev njej? Čopiče in ostale pripomočke, ki jih uporabljaš blizu oči, kot so krtačka za trepalnice in kodralec trepalnic, so še posebej delikatni in pogosto polni škodljivih bakterij. Ogromno ličil, ki jih nanašamo z nečistimi pripomočki, najde pot v naša telesa skozi oči in usta. In več ličil kot naneseš, večja je verjetnost, da se boš okužila z bakterijami.

Da bi infekcije čim bolj preprečila, redno čisti ličila in pripomočke, poleg tega pa tudi nikoli ne posojaj ličil (ne, niti svoji najboljši prijateljici!).

Gube in fine linije lahko izgledajo še bolj opazne

Več kot se dotikamo kože in nanesemo nanjo ličil, bolj pospešujemo nastajanje gub. Vlečenje delikatne kože okoli oči povzroča, da veke začnejo izgubljati elastičnost in postanejo bolj zgubane. Koža na tem predelu je precej tanjša kot na ostalem delu obraza, zato lahko vlečenje resnično poškoduje kolagen in elastin ter kapilare. Zato, ko nanašaš ličila na predel okoli oči, je manj vsekakor več.

Lahko pričakuješ neželene stranske učinke

Večina med nami razmišlja le o tem, kako bi čim bolj zdravo jedli, da bi klasična živila v čim večji meri nadomestili z naravnimi in organskimi. Kaj pa ličila? Odvisno od tega, katere izdelke uporabljaš, svojo kožo in telo vsako jutro (oziroma ko naneseš makeup) izpostaviš toksinom. Več ličil kot naneseš, večim toksinom si izpostavljena.

Dermatolog Steve Xu je s svojimi kolegi opravil raziskavo, ki je trajala kar 12 let. V tem obdobju je bilo prijavljenih kar 5.144 pritožb glede zdravja zaradi uporabe kozmetičnih izdelkov. Preden kupiš izdelek vedno preveri sestavine, ki naj jih bo čim manj, le-te pa naj bodo tudi čim bolj naravne, poleg tega pa nikar ne pretiravaj z ličili.

Potrebovala boš precej več čistila za odstranjevanje ličil

Kadar nosiš ogromno ličil, zvečer logično potrebuješ več čistila za odstranitev teh ličil. Vendar pa lahko čistilno sredstvo na tvoji koži pusti za seboj škodljive ostanke in ker niso vsi odstranjevalci ličil ustvarjeni na enak način, se pred nakupom obvezno pozanimaj glede sestavin.

Čeprav so enostavni za uporabo, pa mnogo odstranjevalcev ličil vsebujejo aktivne sestavine za čiščenje, ki lahko ostanejo na koži, če jih z nje ne speremo temeljito. In če ostanejo na koži, je le-ta posledično izpostavljena prekomernim količinam različnih kemikalij, vključno z emulgatorji in površinsko aktivnimi snovmi. To lahko kožo izsuši in razdraži. Nekatera čistilna sredstva pa vsebujejo tudi različne konzervanse (kot je formaldehid), ki so lahko alergeni, ter dišave.

Torej, raje nanesi manj ličil, da boš zvečer potrebovala tudi manj čistila za odstranitev makeup-a.