Najbolj pogoste napake, ki jih delaš med sušenjem las
In kako jih popraviš v trenutku!
Pri sušenju las je zelo tanka meja. Preveč volumna in tvoji lasje lahko izgledajo pretirano oblikovani (kot da si ravnokar prišla z lepotnega tekmovanja) ali pa so tako zelo gladki, da vse skupaj izgleda preveč polizano. Sledi 9 najpogostejših napak, ki se jim izogibaj, ko boš naslednjič v roke prijela sušilec za lase.
Sušiti začneš popolnoma mokre lase
To lahko povzroči poškodbe las zaradi dolgotrajne izpostavljenosti vročini. Lase najprej suši na zraku, dokler niso približno 60% suhi, nato pa jih do konca posuši s fenom. Na ta način skrajšaš čas izpostavljanja las visoki temperaturi – in tudi roka te po vsej verjetnosti ne bo začela boleti zaradi držanja fena, saj ga boš uporabljala precej manj časa. Lasje ti bodo še kako hvaležni!
Ne uporabljaš ustreznih izdelkov
Malo pene bo na tankih laseh ustvarilo maksimalen volumen pri lasišču in teksturo na dolžini las. Za grahovo zrno kreme za oblikovanje bo preprečilo skrepanost na neukrotljivih in kodrastih laseh. In neglede na to, kakšen je tvoj tip las, pred oblikovanjem vedno uporabi izdelek za zaščito pred vročino, da se izogneš poškodbam.
Ne uporabljaš prave krtače
Ne uporabljaj kovinskih krtač, saj se lahko hitro preveč segrejejo in poškodujejo lase. Raje investiraj v krtačo z merjaščevimi ščetinami ali z najlon ščetinami, ki se tudi bolje oprime las in posledično naredi bolj gladek finiš.
Ne uporabljaš ustrezne temperature
Vedno uporabljaj najnižjo možno nastavitev toplote, da pošušiš lase brez nepotrebnega cvrenja. In ker boš začela sušiti že bolj kot ne skoraj da suhe lase, tako ali tako ne potrebuješ kaj dosti vročega zraka (ali časa). In da niti ne omenjamo, da se zaradi vročega zraka začneš potiti, pot pa povzroča neželeno kodranje las.
Las predhodno ne razdeliš na več sekcij
S pomočjo ščipalk (t.i. krokodilčkov) spni skupaj približno enako velike pramene. Vsaka pramen mora biti ravno prav velik, da udobno leži na krtači (da lasje ne padajo s krtače). S postopnim sušenjem enega pramena za drugim, boš konstantno ustvarjala enakomeren gladek finiš. Torej nič več ponesrečenih, na pol zravnanih pramenov na zadnjem delu glave.
Ne uporabljaš nastavka
S sušilcem las je bil zapakiran z razlogom. Namesto da razpihuješ zrak vse naokoli, šoba topel zrak usmeri naravnost v lasno povrhnjico in tako ustvari gladek finiš las.
Lase sušiš v napačno smer
Lase na vrhu glave suši v smeri navzgor in nazaj, da ustvariš čim več volumna. Na sredini dolžine las in na konicah pa jih krtači navzdol.
Las ne posušiš do konca
Ja, res smo rekli, da lase suši na zraku, ampak zelo pomembno je, da so popolnoma suhi preden se odpraviš ven. V nasprotnem primeru boš imela glavo polno neukrotljivih skodranih las. In kako veš, da so 100-odstotno suhi? Na dotik morajo biti topli (ne vroči, ne mrzli).
Sušenja ne zaključiš pravilno
Ko so lasje nekje 90-odstotno suhi, prestavi stikalo na sušilcu na hladen zrak, da “učvrstiš” obliko pričeske in bo zato trajala veliko dlje. Je zelo majhen korak, ki pa naredi ogromno razliko.