Pozor, te napake pri uporabi mask za obraz te postarajo

Ob pravilni uporabi so maske za obraz rešiteljice za skorajda vsako (pod)kožno težavo. Ustrezna maska lahko posrka odvečno maščobo iz kože in ukroti k aknam nagnjeno kožo, pomiri rozaceo ter doda prepotrebni odmerek hidracije suhi koži, na kateri so že znaki staranja. Vendar pa mnoge med nami maske za obraz dojemajo kot nekaj univerzalnega in zato niti ne razmišljajo kaj dosti o njihovih različnih učinkih. Če tudi ti ne posvečaš dovolj pozornosti različnim tipom mask, potem si zelo verjetno delaš ogromno škodo in namesto, da bi zaradi njihove uporabe čim dlje ohranila mladostno kožo še pospešuješ njeno staranje. Saj veš, na suhi in dehidrirani koži se še hitreje pojavijo gubice.

Masko pustiš na obrazu predolgo

Navodila uporabe na maski za obraz proti mozoljem in ogrcem jasno pravijo, da masko pusti delovati 10 minut, ti pa se odločiš, da jo boš pustila na obrazu še dodatnih 20 minut – da bo res naredila čudeže na tvoji koži. Problem s to logiko je, da tudi če imaš trenutno na obrazu ogromno mozoljev, lahko izsušujoča maska, ki jo pustiš na obrazu predolgo, še bolj razdraži tvojo kožo in mozolje s tem, ko posrka vso vlago iz nje. Zato vedno upoštevaj navodila za uporabo in pri tem nikoli ne eksperimentiraj s svojim “tako-se-mi-zdi-prav” občutkom.

Uporabljaš maske, ki niso primerne za tvoj tip kože

Maske si delijo nekaj malega skupnega s čistilci – na embalažah zelo jasno piše ali so primerni za občutljivo, mastno ali normalno kožo. Zelo pomembno je, da izbiraš maske, ki so namenjene reševanju tvojih kožnih težav – ali so to bolj enakomeren ten kože, manjše pore, manj mastna koža itd. Če se poigravaš z maskami, ki jih tvoja koža sploh ne potrebuje, lahko tvegaš, da bo te težave zaradi neustreznih mask kaj kmalu imela. Z isuševanjem že tako suhe kože lahko začneš kaj kmalu opažati fine linije in gubice.

Ne narediš najprej pilinga

Odlična maska, še posebej kremna in negovalna lahko naredi čudeže na suhi koži, ampak ne more pa narediti dve muhi na en mah – govorimo o pilingu. Da bi resnično izkoristila vse prednosti vlažilne, ‘anti-aging’ maske in ji dovolila, da prodre v kožo, moraš najprej narediti piling, da odstraniš odmrle kožne celice. Tisti dan, ko imaš namen uporabiti masko naj bo nekakšen spa dan, ko najprej obraz držiš nad paro, narediš piling in nato naneseš masko.

Glinene ali ogljene maske naneseš zelo na debelo

Karkoli debelejšega od tankega nanosa maske (ena plast je popolnoma dovolj) je preveč – in to še toliko bolj velja za maske iz gline ali oglja, ki so namenjene razstrupljanju in uravnavanju proizvodnje sebuma v koži. Če boš pretiravala z uporabo teh mask, lahko s kože odstraniš vsa naravna olja, zaradi česar bo koža posledično izsušena, to pa še bolj poudari drobne linije in gubice.

Ne preveriš sestavin na kovinskih maskah

Kovinske maske iz srebra ali zlata so trenutno zelo popularne in mnoge med njimi vsebujejo hialuronsko kislino, ki je rešiteljica kože, sploh če si zaskrbljena glede staranja. Ampak pozor, mnoge kovinske maske vsebujejo tudi alkohol, ki pa je izredno izsušujoč, še posebej če imaš suho kožo. Nikar ne tvegaj in vedno pozorno preberi sestavine preden naneseš masko na obraz.