fbpx

Tako preprečiš, da bi ti po mozoljih nastale brazgotine!

Včasih se zdi kot loterija – bo mozolj izginil brez posledic ali bo za seboj pustil brazgotinast spominek? Resnica je pravzaprav ta, da si svojo usodo glede mozoljev in brazgotin krojiš čisto sama.

Brazgotine po mozoljih nastanejo kot posledica v spremembi naravne strukture kože zaradi dolgotrajnega in izrazitega vnetja in poškodb. Vnetje je sicer povsem normalna reakcija, vendar ko se temu pridruži nenehno drezanje v mozolj, ker ga želiš počiti, lahko to privede do trajnih poškodb kože.

Sledijo trije preprosti koraki, ki bi jih morala upoštevati, ko na koži opaziš mozolj ter črne ali bele ogrce:

1. Iztisni samo mozolj, ki je pripravljen na to. Najbolj pomembno pravilo je, da se izogibaš agresivnim posegom v kožo in nikakor ne poskušaš na vsak način nekaj iztisniti. Črne in bele ogrce iztisni zgolj takrat, ko to lahko storiš zelo nežno, saj so že sami pripravljeni na ekstrakcijo.

2. Boleče mozolje tretiraj izjemno previdno. Če je mozolj občutljiv na dotik, uporabi mrzle obkladke, da zmanjšaš vnetje. Če mozolj ni občutljiv na dotik, drži toplo (ne vročo) krpico na mozolju kakšno minuto, nato pa mozolj s prstno blazinico nežno zmasiraj. Potem ga pusti pri miru!

3. Uporabi izdelke, ki delujejo proti brazgotinam. Če se mozolj zaključi z brazgotino oziroma bi rada ukrepala preventivno, malo razišči tržišče, preden po nepotrebnem vržeš stran ogromno denarja za izdelke, ki ti ne bodo popolnoma nič pomagali. Pomembno je, da krema vsebuje sadne (AHA) kisline, med katere spadajo glikolna, mlečna, jabolčna, vinska, cintronska in mandljeva kislina.