fbpx

Previdno pri uporabi balzamov s temi sestavinami…

Kvaliteten balzam za lase zgladi lasno povrhnjico, prepreči razcepljene konice in statiko, hkrati pa naredi tvoje lase bolj zdrave, sijoče in gladke. Ampak, besede “balzam” ne morejo kozmetične znamke kar tako nalepiti na embalažo in misliti, da so opravile svoje delo.

Če tvoj balzam za lase vsebuje katero izmed spodaj navedenih sestavin, potem lahko z uporabo izdelka delaš svojim lasem več škode kot koristi.

Silikoni in parabeni

Na silikone v balzamu glej popolnoma enako kot na svetleči premaz na starem avtu. Tvoji lasje bodo resda izgledali bolj sijoči, vendar pa balzam ne bo dejansko nahranil ali izboljšal strukturo tvojih las. Pravzaprav lahko celo srka vlago iz njih in jih sčasoma popolnoma izsuši, kar pa vodi do razcepljenih las in lomljenja.

Drugi problem v balzamih (in vseh ostalih izdelkih za lase) pa so parabeni. Parabene dodajajo v izdelke za preprečevanje rasti bakterij, na žalost pa obstaja možnost, da škodujejo tvojemu zdravju. Nekatere študije so pokazale morebitno povezavo med parabeni in rakom dojk, kajti ko se parabeni absorbirajo v kožo, posnemajo delovanje ženskih hormonov estrogenov.

Zato vedno preglej sestavine in se raje odloči za šampone brez parabenov (paraben free) in brez silikonov (silicone free).

Proteini v večjih količinah

Morda si misliš, da več beljakovin kot boš nanesla, močnejši in bolj zdravi bodo tvoji lasje. In ja, do neke mere to res drži: balzami z beljakovinami (proteini) so dobri za tvoje lase, vendar pa je preveč dobre stvari lahko škodljivo. Balzami s proteini, ki niso uravnoteženi z vlažilnimi sestavinami, lahko naredijo tvoje lase trde in krhke. Balzami in maske s keratinom so zelo koristni za tvoje lase, vendar jih nanašaj le občasno, redno pa uporabljaj balzame, ki so polni vlažilnih sestavin.

Ali si vedela, da najljubši izdelek za lase Meghan Markle stane manj kot 6 evrov in da kokosovo olje morda sploh ni primerno za tvoje lase?