Ti je telefon padel v vodo? Ta metoda je boljša od riža!

Ko ti telefon pade v vodo, se ti zagotovo zdi, kot da je konec sveta. Če se tebi to še ni zgodilo (hitro potrkaj na les!) pa se je zagotovo nekomu, ki ga poznaš. Ali je padel v WC školjko, lužo, morje, bazen,… Je pa to kar velik problem, saj ne samo, da izgubiš ogromno podatkov in slik, tudi garancije ne moreš uveljavljati zaradi vodnih pripetljajev. Zagotovo si že slišala za riževo metodo sušenja mokrega telefona, vendar pa danes ne bo govora o njej, tako da lahko riž brez problema uporabiš v kakšni okusni rižoti, telefon pa posušiš s spodnjo metodo, ki je tudi veliko bolj učinkovita!

Saj poznaš tiste male paketke s silicijevim gelom, ki jih običajno dobiš v novem paru čevljev ali torbici? Nikar jih ne meci stran, saj so točno to, kar potrebuješ, če želiš obdržati vse telefonske številke in slike. In kaj pravzaprav je silicijev gel? Je zelo porozna snov in vsebuje na milijone luknjic, ki absorbirajo vlago, zaradi česar so idealna rešitev pri mokrem telefonu.

Torej, telefon ti je padel v vodo, kaj pa zdaj?

1. Takoj izklopi telefon, da preprečiš kratek stik.
2. Ohišje čim bolj osuši s krpo ali brisačo.
3. Kolikor se le da razstavi telefon in odstrani vse dele, ki jih lahko zalije voda (baterija, spominska kartica,…).
4. Vse dele telefona s čim več paketki silicijevega gela stresi v polivinil vrečko z zapiranjem.
5. Počakaj vsaj 72 ur, preden zopet prižgeš telefon. Po treh dneh zopet sestavi telefon in ga vključi.

Če pri sebi nimaš nobenih paketkov s silicijevim gelom, jih lahko tudi kupiš preko spleta. Zavedaj pa se, da ko je telefon enkrat zmočen (četudi ga potem popolnoma posušiš), ne moreš uveljavljati garancije, saj ima vsak telefon v sebi indikator, ki proizvajalcu pokaže, da je bil telefon v stiku z vodo.

Preveri še, za kaj vse lahko uporabiš časopisni papir in zelo domiselne načine, kako uporabiti pomarančni olupek!