fbpx

Zahrbtne stvari, ki ti morda povzročajo izbruhe mozoljev

Preidimo kar takoj k bistvu…

Tvoji lasje oziroma izdelki, ki jih nanašaš nanje, so lahko glavni krivci za tvoje nepojasnjene izbruhe mozoljev. In ne samo na obrazu – tudi na vratu, prsih in celo hrbtu, zato je zelo pomembno, da se zavedaš potencialne nevarnosti izdelkov za lase na tvojo kožo. To pa seveda ne pomeni, da jih moraš nemudoma vse po vrsti vreči v smeti, zgolj malo več pozornosti posveti temu, kaj pravzaprav nanašaš nanje, torej kakšne sestavine vsebujejo vsi leave-in balzami, pene, geli, laki,…, ki jih ne izpiraš z las in zato slej ko prej pridejo v stik tudi s kožo.

Ker si vse želimo negovane in svetleče lase ter sijočo in čisto kožo, ti v nadaljevanju razkrivamo, na kaj vse moraš biti pozorna.

Opozorilni znaki

“Če opažaš, da se ti pojavljajo mozolji ob lasišču in na hrbtu, začni malo eksperimentirati z različnimi proizvodi za lase, saj boš samo tako lahko ugotovila, kateri izdelki ti povzročajo izbruhe mozoljev in kateri ne,” razlaga estetičarka slavnih Renée Rouleau. Če imaš zelo občutljivo kožo in ob uporabi določenih proizvodov opažaš pordelo in razdraženo kožo, je morda skrajni čas, da razmisliš o zamenjavi izdelkov.

Balzam za lase ni nedolžen

“Nekaterim ljudem lahko negovalni izdelki za lase, ki vsebujejo sestavino pantenol, povzročajo hude izbruhe mozoljev ob lasišču in na hrbtu, kjer običajno pride sestavina najprej v stik s kožo,” razlaga Renée. “Pantenol je zelo priljubljena sestavina za izboljševanje strukture las, vendar pa jo je za dosego lasnih mešičkov in zgladitve lasne povrhnjice potrebno kombinirati s težjimi, v olju topnimi sestavinami, saj lasje odbijajo vodo.” Z drugimi besedami, taki izdelki so lahko zelo komedogeni (mašijo pore).

Kot najstnica je Renée doživljala izbruhe mozoljev prav zaradi izdelkov na osnovi pantenola, zato vsem svojim strankam zdaj svetuje, da kupujejo izdelke za lase brez te sestavine in večina jih nato opazi drastične izboljšave v izgledu kože. Poleg panetnola pa lahko tudi sulfati dražijo občutljivo kožo.

Nikoli ne pozabi temeljito umiti tudi vratu, prsi in hrbta

Če si lase umivaš med tuširanjem, “si čisto na koncu, ko že izpereš balzam za lase, spni lase s sponko in z gelom za tuširanje temeljito očisti telo, še posebej vrat, dekolte in hrbet, da odstraniš s kože vsa olja, ki se samo z vodo ne bodo sprala,” razlaga priznana estetičarka. “Na ta način boš zagotovila, da ti balzam za lase ne bo povzročal nobenih nepotrebnih težav.”

Obraz si očisti po tuširanju/umivanju las

“Za preprečevanje aken ob robu lasišča je zelo pomembno, da si obraz očistiš po tem, ko spereš balzam z las, da odstraniš še zadnje morebitne ostanke izdelka s kože,” ti svetuje Renée.

Bodi pozorna na seznam sestavin v izdelkih

Praktično pravilo za ‘leave-in’ izdelke: seznam sestavin naj bo čim krajši. Izkazalo se je, da taki izdelki veliko redkeje povzročijo reakcije na koži. Če pa gledamo na splošno, pa bodo najbolj iritirajoči tisti izdelki, ki imajo na začetku sestavin alkohol, zato so zelo pogosti krivci razdražene kože razni laki za lase, geli ali solni spreji.

Nehaj se neprestano dotikati las

Ja, saj vemo, skoraj da mislija nemogoče, ampak če se veliko dotikaš las, se bodo izdelki z las precej hitreje prenesli na obraz in povzročili reakcijo. Zato roke stran!

Ali veš, kako pogosto bi morala narediti piling obraza?