Preženi akne s temi naravnimi sestavinami
Lekarniški izdelki proti aknam ti lahko izsušijo kožo in tako še poslabšajo stanje. Teh 5 naravnih sestavin se uspešno bori proti aknam in madežem, kožo pa naredijo mehko in bolj gladko kot je bila kadarkoli prej.
Če imaš akne, potem si zagotovo že poskusila ogromno lekarniških izdelkov, ki pa le redko prinesejo dolgotrajne rezultate. Obstajajo seveda ljudje, ki so jim lekarniški izdelki popolnoma očistili kožo, ampak med temi zagotovo niso osebe z zelo občutljivo kožo, ki jim običajno kupljeni agresivni izdelki še poslabšajo stanje. Zato ti danes predstavljamo popolnoma naravne sestavine, ki bodo izbrisale akne in izboljšale splošni videz in počutje tvoje kože. Za večino teh domačih tretmajev ne boš potrebovala veliko denarja, prav tako pa jih je zelo enostavno narediti s sestavinami, ki jih imaš zagotovo že v svoji kuhinji.
Olje čajevca
Olje čajevca ima protivnetne lastnosti, ki lahko omilijo mozolje in madeže. Za razliko od sestavin, kot je benzoil peroksid, čajevec zmanjšuje mastenje kože ne da bi jo izsušil. Če želiš olje čajevca nanesti zgolj na določeno mesto, nanesi nekaj kapljic čajevca na vatirano palčko in z njo premaži mozolje. Če pa želiš tretma na celotnem obrazu, zlij nekaj čajevca v stekleničko s sprejem in jo napolni do vrha z destilirano vodo. Na očiščen obraz posprejaj nekaj domačega tonika s čajevcem in počakaj da se popolnoma vpije. Lahko pa nekaj čajevca doliješ tudi v tonik, ki ga redno uporabljaš in ti ustreza ali pa kani kapljico čajevca na s tonikom prepojeno vato. Ne spiraj z obraza.
Med
Čeprav je zelo lepljiv in hitro spolzi s kože, med pomaga pri luščenju odmrlih kožnih celic in čiščenju por. Antioksidanti v medu naredijo kožo na videz mlajšo in bolj gladko. Vsi tipi kože – suha, mastna ali mešana – imajo koristi od medenega tretmaja proti aknam. Sama naredi najbolj preprosto medeno masko, saj zanjo potrebuješ samo 2 do 3 žlice medu, ki ga nikar ne zajemaj s kovinsko žlico, ampak vedno z leseno ali plastično. Nanesi na obraz ter počakaj 10 do 15 minut, da se med malo posuši in nato speri z mlačno vodo.
Cink
To naravno protivnetno sredstvo pomaga zmanjšati rdečico in izboklinice, ki običajno pridejo skupaj z mozolji. Lahko povečaš dnevni vnos cinka tako, da večkrat ješ piščanca, indijske oreščke, jogurt in fižol. Kot pravijo na kliniki Mayo, je priporočen dnevni vnos cinka za ženske starejše od 18 let 8 miligramov na dan. Če pa težko zaužiješ dovolj cinka z vsakodnevno prehrano pa ti na kliniki Mayo priporočajo, da jemlješ prehranski dodatek cinkov sulfat. Kljub dobrim lastnostim pa se je pametno prej posvetovati z dermatologom za pravi odmerek.
Aloe vera
Protivnetna sredstva v ekstraktu aloe vere delujejo pomirjujoče na kožo. Lahko jo kupiš v obliki čistega gela ali kot sestavino v kremi, doma pa si lahko sama pripraviš tretma z aloe vero, vendar za to potrebuješ rastlino. Nareži nekaj listov aloe vere in iztisni sok. Ko si očistiš obraz, nanesi izcedek na predele, kjer imaš izbruhe mozoljev. Pusti delovati nekaj ur, najbolje pa kar čez noč. Povsem normalno je, da po nanosu čutiš rahlo ščemenje, če pa opaziš kakršnokoli rdečico ali draženje pa aloe vero takoj izperi in prenehaj z uporabo.
Sadni kislinski pilingi
Sadni kislinski pilingi vsebujejo alfa hidroksi kisline, ki so pridobljene iz sadja, kot so grozdje, limone ali sladkorni trs. Kislinski pilingi odstranijo odmrle kožne celice in pomagajo pri bledenju madežev, ki ostanejo po mozoljih. Kozmetičarke uporabljajo sadni kislinski gel, ki ga nanesejo na kožo za približno pet minut. Sadni kislinski pilingi so najbolj nežni med vsemi medicinskimi pilingi in čeprav so ti tretmaji proti mozoljem neboleči, lahko nekateri ljudje na začetku uporabe občutijo blag pekoč ali ščemeč občutek.
Nikar ne spreglej potencialno nevarnih sestavin v lepotnih izdelkih!